Filatelie Zlín

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Články Aktuality
Aktuality

Různé

Email Tisk PDF

Nabízíme k prodeji katalogy Michel Evropa ročník 2010:

jednotlivé díly za cenu 300,-Kč

při celkovém odběru sleva

v případě zaslání poštou připočítáváme poštovné

Zájemci pište mail na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Aktualizováno Čtvrtek, 14 Březen 2019 11:09
 

Křest známky s T.Baťou

Email Tisk PDF

Dne 3.4.2016 v den 140. výročí narození Tomáše Bati se uskutečnil ve vile T. Bati ve Zlíně křest známky, která byla k tomuto výročí vydána 16.3.2016. Známku navrhla Eva Hašková a rytinu provedl Jaroslav Tvrdoň. Na tuto akci jsme se dlouho připravovali a byli jsme od počátku u příprav této oslavy. Na vzniku známky a zdaru jejího křtu měl největší podíl ředitel Nadace T. Bati ing. Pavel Velev. V tento den také připomenul dlouhou historii, která k tomuto úspěchu vedla. Takže jemu patří největší dík nejen filatelistů, ale také všech, kteří by osobnost T. Bati v naší historii rádi posunuli na místo, které ji po právu náleží. Křest známky provázel slovem herec zlínského divadla Gustav Řezníček, který svým humorem odlehčil atmosféru slavnostního odpoledne a v roli T. Bati přivítal všechny zúčasněné na oslavě "svých" narozenin.

Česká pošta k tomuto výročí připravila pamětní razítko s podobiznou T. Bati, R-nálepku a A-post. Razítko bylo k dispozici poprvé v tento den. Na křtu byl také přítomen rytec známky Jaroslav Tvrdoň, který svých autogramem na připravených obálkách a upomínkových listech udělal radost řadě návštěvníků.

Zdroj 140 let T.Bati
Zdroj 140 let T.Bati
Aktualizováno Úterý, 07 Červen 2016 12:56
 

Vernisáž výstavy Adolfa Borna

Email Tisk PDF

3.2.2014 se konala vernisáž  výstavy grafické tvorby Adolfa Borna ve Valašském Meziříčí. Výstavu připravila místní pobočka ERA - Československé obchodní banky ke 130. výročí zahájení poštovního provozu na našem území. Na výstavě bylo možno shlédnout několik litografických tisků z mistrovy tvorby a hlavně pak bohatou škálu realizovaných i nerealizovaných návrhů na České známky. Poštovním muzeem z Prahy byly zapůjčeny tiskové desky zajímavých tisků z plochy, např. Objevení Ameriky, Marco Polo, Mach a Šebestová a také tiskové desky, ze kterých byly tištěny FDC. Výstava je umístěna na 14 dní ve velmi příjemném prostředí v přízemí pobočky ERA na Vodní ul.. Potom se výstava bude přemisťovat do dalších krajů. Zakončení by mělo proběhnout v měsíci dubnu v Praze, možná i s účastí samotného mistra.

Aktualizováno Úterý, 03 Červen 2014 22:01
 

Celostátní filatelistická burza Zlín

Email Tisk PDF

Celostátní Burza filatelie a příbuzných sběratelských oborů se koná v neděli 7.dubna 2019 v Domě kultury ve Zlíně Tř. Jana Bati, ve velkém sále v 1. poschodí.

Objednávky stolů:

Bazika Robert, tř.Svobody 781, 763 02 Zlín    tel. 605 933 336, rezervace stolů do 08,00 hod. v den konání Burzy

 

Termín podzimní filatelistické Burzy v roce 2019 bude oznámen dodatečně.

 

Aktualizováno Čtvrtek, 14 Březen 2019 11:13
 

Křest známky Baťův kanál

Email Tisk PDF

Členové našeho klubu, pánové Babák, Černý a Zahradnický, se zúčastnili křtu známky Baťův kanál ve Veselí nad Moravou, na kterém byl přítomen i její rytec Martin Srb. Autor návrhu známky, RNDr. Adolf Absolon, byl pro nemoc omluven. Matrin Srb byl velice vstřícný a ochotný podepisovat připravené pamětní listy a s velkou trpělivostí plnil přání všech přítomných filatelistů. Akce se konala ve veselském přístavišti na Baťově kanálu.

Fotogalerie
Aktualizováno Středa, 01 Květen 2013 15:47
 
Více článků...


Strana 1 z 2